07 sierpnia 2020

Jak szybko i opłacalnie ocieplić dom lub mieszkanie? Jaki rodzaj izolacji wybrać? Dlaczego warto użyć POLYNOR?

Tworzenie komfortu zawsze zaczyna się od wielu pytań. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dużą zmienność ofert, która rozwinęła się w XXI wieku na rynku ociepleń.

Dostępne są opcje tradycyjne:

  • wełna mineralna płytowo-rolkowa,
  • styropian spieniony i ekstrudowany,
  • płyty z pianki poliuretanowej. 

Oraz innowacyjne:

  • natryskowa jednoskładnikowa izolacja termiczna „POLYNOR”,
  • natrysk piany PUR z agregatu.

Innowacja nie jest dziełem przypadku. Rozwiązują wiele problemów, które mają ich odpowiednicy i poprzednicy.

W jaki sposób natryskowa izolacja „POLYNOR” jest korzystna i wygodna zarówno dla klienta prywatnego, jak i profesjonalnych zespołów, inwestorów i deweloperów? Jest to jednoskładnikowa mieszanka poliuretanowa w specjalnych pojemnikach. Butle przypominają butle z pianki poliuretanowej, ale w rzeczywistości są to zupełnie inny materiał. POLYNOR to pełnoprawna izolacja, która nie wymaga folii, łączników ani kleju. Właściwości kompozycji są wyjątkowe w swoich cechach.

POLYNOR tworzy bezspoinową, wysokowydajną izolację termiczną, wodną i akustyczną każdego rodzaju konstrukcji pionowej, pochyłej lub poziomej: płyta, ściana, dach, ścianka działowa, balkon itp.

Opracowana w latach 2012-2014. i wprowadzona do sprzedaży w 2015 roku specjalna kompozycja poliuretanowa natryskiwanych izolacji termicznych „POLYNOR” posiada wysokie właściwości termoizolacyjne dzięki budowie zamkniętych komórek, minimalnemu współczynnikowi przewodzenia ciepła oraz bardzo wysokiej przyczepności. Wyjątkowość receptury zapewnia szereg patentów i nie ma odpowiednika na rynku.

Oryginalna receptura, właściwości, zalety technologiczne oraz udana praktyka na różnych obiektach sprawiły, że POLYNOR stał się liderem na krajowym rynku natryskowej izolacji cieplnej i akustycznej. W segmencie innowacyjnych izolacji „POLYNOR” zajmuje do 95% krajowego rynku. Wszystko to dzięki unikalnym właściwościom i sprawdzonej recepturze.

Jedną z istotnych zalet izolacji termicznej nakładanej natryskowo jest to, że bezodpadowa kompozycja POLYNOR wnika we wszystkie pęknięcia, tworząc absolutnie bezspoinową, pełnowartościową izolację bez jednego „mostka termicznego” i bez możliwości przedmuchiwania. POLYNOR nie wymaga dodatkowego montażu prowadnic, folii paroizolacyjnej, wiatroizolacji (jak w przypadku izolacji z wełny mineralnej) oraz taśmy izolacyjnej na łączeniach. Oszczędza to pieniądze, czas i pracę. Dzięki właściwościom oraz specjalnej dyszy trójwymiarowej do nanoszenia piany „szerokim strumieniem” na dużą powierzchnię, można kontrolować grubość nałożonej warstwy z gwarantowaną przyczepnością natryśniętej izolacji termicznej do dowolnej powierzchni, w tym do drewna, plastiku, metalu, cegły, betonu, szkła itp. ...

POLYNOR wyróżnia się doskonałą przyczepnością, co ma ogromne znaczenie dla długotrwałej pracy izolacji (nie osypuje się z upływem czasu) przy montażu na pochyłych i pionowych powierzchniach. Na przykład przy izolowaniu wewnętrznych powierzchni dachów spadzistych, ścian i ścianek działowych. Piana „POLYNOR” nie osuwa się po powierzchni, wyraźnie przyklejając się w miejscu natrysku.

Jednocześnie posiadając mniejszą przewodność cieplną w porównaniu z innymi izolacjami, mniejsza grubość POLYNORU gwarantuje wysoką ochronę termiczną konstrukcji. Dzięki temu natryskiwana izolacja POLYNOR znacząco oszczędza miejsce, a różnica w grubości izolacji od pięciu do siedmiu centymetrów w skali pomieszczenia czy balkonu ma znaczący wpływ.

Generalnie praca z izolacją natryskową POLYNOR nie wymaga umiejętności zawodowych i doświadczenia budowlanego - wszystko możesz zrobić sam.

Ponadto POLYNOR może być aplikowany na nierównych powierzchniach, w wyjątkowo trudno dostępnych lub ciasnych miejscach, gdzie jest znacznie łatwiej dotrzeć natryskiem niż z izolacją płytową lub rolkową. W przypadku znacznych nierówności podłoża (krople zaprawy, wystające elementy zbrojenia itp.) - jedynym wygodnym rozwiązaniem pozostaje natryskowa izolacja termiczna „POLYNOR”, która nie wymaga pracochłonnego przygotowania powierzchni.

Jest jeszcze jedna zaleta izolacji natryskowej - transport. Kilka paczek z łatwością mieści się w bagażniku samochodu lub minivana. W związku z tym również podczas przechowywania nie zajmuje dużo miejsca.

Jeden puszka wystarcza na 2 metry kwadratowe powierzchni o grubości izolacji 30 mm.

Jeśli porównamy „POLYNOR” z tradycyjnymi rodzajami izolacji, to w czystej postaci izolacja natryskowa będzie droższa. Cena za metr kwadratowy tradycyjnej izolacji jest tańsza niż metr kwadratowy POLYNORU . Ale całkowite koszty transportu i montażu tradycyjnej izolacji, w tym przemieszczanie ładunków wielkogabarytowych, ochrona przed wiatrem / wilgocią, paroizolacja, kotwy, taśma izolacyjna na łączeniach, specjalny klej do płyt, przycinanie z łączenia płyt, wyrównanie powierzchni, nie licząc dodatkowej pracy i czasu - to znacznie więcej niż rozwiązanie POLYNOR wymagające jedynie samego materiału. 

Z punktu widzenia ekologii i eksploatacji izolacja termiczna ma jeszcze jedną zaletę - „POLYNOR” nie kurczy się. Jest to produkt hipoalergiczny bez emisji szkodliwych substancji (posiada klasę A +, czyli najwyższy poziom ekologiczny zgodnie z francuskim dekretem N 2011-321). POLYNOR nie reaguje z wodą i powietrzem w zakresie temperatur od - 80 do + 115 stopni Celsjusza. Podczas eksploatacji nie moknie, nie traci właściwości termoizolacyjnych, nie jest sprzyjającym środowiskiem dla rozwoju niepożądanej „biologii”, rozprzestrzeniania się gryzoni i owadów. POLYNOR posiada klasę palności F. Jednak przy zastosowaniu impregnacji ognioodpornej POLYNOR POLYGUARD stopień palności zmniejsza się do G1 (materiały trudno palne, które nie palą się w przypadku braku źródła ognia).

Anna Mann - główny technolog centrum badawczego „ POLYNOR ”:

- Opracowaliśmy i zastosowaliśmy w praktyce materiał termoizolacyjny, który spełnia wszystkie wymagania konsumenckie i regulacyjne norm polskich i międzynarodowych. Motto produktu  POLYNOR brzmi  „unikalny lecz dostępny”.

Ze względu na swoje doskonałe właściwości i łatwość użytkowania  POLYNOR  zyskał popularność nie tylko w naszym kraju, ale jest również eksportowany do krajów UE (Rumunia, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Portugalia, Anglia, Irlandia, kraje nadbałtyckie). ., także do Chin, Korei Południowej, Japonii, Iranu, Turcji. POLYNOR  zapewnia wymaganą ochronę termiczną konstrukcji bez jednego „mostka zimna”, jest przyjazny dla środowiska, łatwy w transporcie, magazynowaniu i obróbce, posiada wyjątkową przyczepność i kontrolowanie grubości nałożonej warstwy. Zakup  POLYNOR to inwestycja zwrotna, która zwraca się w 2-3 lata po ociepleniu. Przy projektowej żywotności do 50 lat jest to mądra inwestycja.

PODSTAWOWE ZALETY IZOLACJI NATRYSKOWEJ POLYNOR

biuro@polynor.pl

+48 600 830 630

Sklep 

ONLINE   

Polityka prywatności

Polityka prywatności

© Polynor 2020

App Com © 2017

Stronę stworzono wykorzystując kreator stron www WebWave